Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
“EHL-İ BEYT SEVGİSİ VE KERBELA”

Aşure, paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve kardeşliğin simgesidir. Anadolu coğrafyası Ehl-i Beyt’e olan sevgisini her daim devam ettirmiş, onların aziz hatıralarını yaşatma gayretinde olmuştur. Halkımız, asırlardır sürdürdüğü Aşure geleneğiyle aynı sevinci, aynı tasayı beraberce paylaşmaya devam etmiştir. Bazı önemli tarihi olayların yaşandığı Aşure Günü, Hicri 61 yılında farklı bir anlam kazandı. Hicri 61. yılın 10 Muharrem gününde Kerbela'da Peygamber Efendimizin torunlarından Hz. Hüseyin ve beraberindeki insanlardan 70 kişi şehit edildi. Aşure Günü, bu elim olayın yaşanmasıyla İslam tarihinde karanlık bir sayfa, acı ve keder dolu bir gün olarak hafızalardaki yerini aldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş, her yıl bugünün anısına "Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela" programı tertipliyor.

"Ehl-i Beyt Sevgisi ve Kerbela" programı bu yıl 21 Eylül Cuma saat 19:30’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Kerbela şehitlerinin anılacağı programa deyişleriyle sanatçı Ender Balkır, mersiyeleriyle Irak’tan Seyyid Hayder el-Musavi, sohbetleriyle şair Serdar Tuncer konuk olacak.

 

Copyright © 2011 - 2019  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları