Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
TÜFENKCİ’DEN YEREL RADYO VE TV’LERE ÖNEMLİ DESTEK

Ak Parti MKYK Üyesi, Malatya Milletvekili ve Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Radyocular Derneği’ni ziyaret ederek radyocuların sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Radyocular Derneği Başkanı Sinan Cavlak ve yönetimi tarafından karşılanan Bülent Tüfenkci’ye ziyarette Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Ak Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve çok sayıda parti yetkilisi eşlik etti. Ziyaretten ziyadesi ile memnun olduklarını dile getiren RADER Başkanı Sinan Cavlak, “Radyolarımız kurulduğu günden beri gerek dünyada gerek Türkiye’de gerekse de Malatya’da önemli görevler üstlenmişlerdir. Ülkemizde demokrasinin yerleşmesinde önemli katkıları olmuştur. Antidemokratik uygulamalar karşısında her zaman dik durmuş, demokrasinin tesisi noktasında da önemli mücadeleler vermişlerdir. Yerel radyolarımız ve televizyonlarımız bugün önemli sorunlarla boğuşmaktadır. Evvela Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Kamu Spotları’nın ücretlendirilmesi ve Kamu İktisadi Teşekkülü reklamlarının yerel radyo ve televizyonlara da verilmesi konusunda verdiği sözün yerine getirilmesini beklemekteyiz. Bununla birlikte yerel radyo ve televizyonlarımıza sıfır faizli tadilat ve ekipman desteğinin verilmesi ve kalıcı lisansların ihalesiz olarak verilmesi en büyük beklentilerimizdendir. Sayın bakanımızdan beklentimiz bu konuların çözümü konusunda inisiyatif almasıdır.”dedi.  

Ak Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “Radyolarımızı önemsiyoruz. Radyolarımızın önemli görevler üstlendiğini de görüyor ve şahit oluyoruz. Gelişen teknoloji karşısında radyolarımızın elbette kendilerini yenilemeleri gerektiğini biliyoruz. Radyo ve televizyonlar yaptıkları iş gereğince ekipman onların en önemli aracı. Bu ekipmanları da çağa uygun hale getirmeleri kaçınılmaz bir konu. Başkan Sinan Cavlak’ın dile getirdiği konuları ilk Ak Parti MKYK toplantısında gündeme getirecek, gerekli istişareleri yaparak bu konuların çözümü için çaba sarf edeceğim. Bununla birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın Fahrettin Altun ile de görüşerek taleplerinizin yerine getirilmesi için çözüm üretmeye çalışacağım ve gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.”dedi.

 

Copyright © 2011 - 2022  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb