Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
AK PARTİ ESKİ İŞKUR'A TAŞINIYOR

Yerel 11 radyonun yayınladığı Radyo Gazetesi’nde Sinan Cavlak’ın konuğu AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca oldu.

Koca gündeme dair önemli açıklamalarda bulunurken “Depremde zarar gören İl Binamız kısa bir süre sonra eski İŞKUR binasında hizmete başlayacak” dedi.

“GÜÇ KULLANMAK GEREKİRSE TÜRKÜN GÜCÜNÜ GÖSTERMEKTEN DE ÇEKİNMEYİZ”

Bahar Kalkanı Harekâtı ve deprem üzerine açıklamalarda bulunan İl Başkanı Koca, “Kendi halkına zulmedip, bombalayan, çoluk çocuk demeden öldürmekten çekinmeyen bir rejim söz konusu. Bu tavırlarla ülke yönetirken rejim bizim güneyde ki sınırda bir yönetim boşluğu kaynaklı terör koridoru oluştu. Devletin bekası için sınırımızda bir terör yapılanmasına izin vermeyeceğimizi bizzat belirttik. Sınırlarımızda terör yapılanmasına teşebbüs edildi. Bir yandan sınır güvenliğimizi korurken bir yandan Ensar olarak muhacirleri yalnız bırakmadık. Bir güvenli bölge oluşturma arzumuza bugüne kadar bir destek gelmedi. Sınırlarımızda ki olaylara kayıtsız kalamazdık bu anlamda bizlerde güvenlik önlemlerimizi artırdık. SOÇİ mutabakatı üzerinde İran, Rusya ile güvenli bölge üzerine uzlaşı sağlandı. Güvenli bölgenin güvenliğini ise Türkiye, Suriye ve İran sağlayacaktı. Mutabakata rejim hiçbir şekilde uymadı ve hain saldırı ile gözbebeğimiz askerlerimizi 36 sının şehit olmasına neden oldu. Bir askerimiz dahi şehit düşse gereken yapılırdı. Savunma Sanayimizin geldiği noktada SİHA ve İHA’lar aracılığıyla savaş uçakları kullanmadan hava saldırıları yapabiliyoruz. Biz savaş sevdası ile hareket ediyor değiliz. Ülkemizin geleceğini düşünerek hareket edip tedbir almamız gerekiyor. Güç kullanmak gerekirse Türkün gücünü, Türk Devletinin gücünü göstermekten de çekinmeyiz. Gerekirse savaşırız. Savaşta da Türkün nasıl savaştığını tüm dünya görmüştür, görüyor.” şeklinde konuştu.

“MANEVİYAT DUYGUSU EKSİK”

Şehitler tepesi boş kalacak söylemini de yanlış bulduğunu ifade eden Koca “Elhamdülillah hepimiz Müslümanız. Ben bu açıklamaları maneviyat duygusunun eksikliğine bağlıyoruz” dedi.

“AVRUPA İNSANLIK DERSİNDEN SINIFTA KALDI”

Sınır kapılarının açılmasını değerlendiren Koca “Biz hiçbir Suriyeliye gidin demiyoruz. Bu ülkeyi terk edin demedik. Kendi rızası ile gitmek isteyenlere sadece engel olmuyoruz. Biz 8 yıldır Suriyelilere bakıyoruz. Sınırda kucağımıza alarak geçirdik. Avrupa insanlık dersinden sınıfta kaldı” ifadelerini kullandı.

“DEPREMZEDELER KONTEYNER KENTE TAŞINACAK”

Depreme ilişkin konuşan Koca “Başta Elazığ ve Malatya’ya geçmiş olsun diyorum. Türkiye büyük bir badire atlattı. Ölenlere rahmet diliyorum. Canla başla çalışan başta AFAD olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Devlet büyüklerimiz bizleri bir dakika dahi olsa yalnız bırakmadı. Deprem sonrası çadırları en kısa sürede yönlendirmeye başladık. Türk halkı yardımlarını esirgemedi. Kızılay yemek işini hemen halletti. 447 konteyner yerleştirildi altyapıları hazırlanarak. Sevkiyatlar devam ediyor. Pütürge’de altyapı hazırlıkları tamamlandı en kısa sürede Pütürge’deki depremzede hemşehrilerimiz konteynerlere yerleştirilecek. Malatya’da acil 5286 konut ihtiyacımız var. İlk etapta 4300’ünün yapılması planlanıyor. Battalgazi’de Gelincik tepesinde biten ihale sonucu 678 konut için inşaat çalışmaları başladı. Temel atılacak. Pütürge’de ise 208 konutun ihalesi yapıldı.

“YENİ BİNAMIZ ESKİ İŞKUR BİNASI”

Koca son olarak AK Parti il binasına ilişkin açıklama yaparak “Depremde hasar gören hizmet binamızı kullanmayacağız. Battalgazi ilçe teşkilatı MATİM İş Merkezinde hizmete başladı. Şuanda da il başkanlığı faaliyetlerimizi orada sürdürüyoruz. İl Binamız Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile birlikte kısa bir süre sonra eski İŞKUR binasında hizmete başlayacak.” dedi.

 

 

Copyright © 2011 - 2023  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb