Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Asiltürk, Şirepazarı Cami Projede Yok

Saadet Partisai İl Başkanı Mehmet Asiltürk, Geçen yıllarda Sebze Hali Caminin başına gelenlerin şimdide Şire Pazarı Camisinin Başına gelmesinden endişe duyduklarını açıkladı.
22 Temmuz 2013 Pazartesi 13:15

 

 Radyo Huzur'da Huzurlu Sabahlar adlı Programda Murat Çolak'ın sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Mehmet Asiltürk, Şire pazarı cami ile ilgili olarak, Allahın evleri olarak bildiğimiz
camiler yapıldığı andan itibaren arzın ve arşın 7 kat bölgesinde de o bölgeler cami hükmündedir.
Akpınar bölgesinde daha önce yapılan ancak 2011 yılında Ticaret Odasında Yapılan projeye bakıldığında caminin olmadığını, cami yerinin bir havuz ve etrafınında oturma yerleri olarak projelendirildiğini söyledi. Şire Pazarı esnafının restorasyon için 1 milyon 510 bin lira topladığını, ancak restorasyon çalışmalarında caminin olmadığını iddia etti. 
 
Şire Pazarı Camisi de  Hal Camisi Gibi Olmasın. 
 
Geçtiğimiz günlerde Malatya Belediyesinden yapılan açıklamada Şire Pazarı Camisi için düşünülen iki projenin kamuoyu ile paylaşıldığının hatırlatılması üzerine Asiltürk, " cami müşterek tapulu. esnafların dükkanları 
büyüklüğünde tapusu var. Dükkan sahipleri restorasyon ve diğer çalışpmalar için 4 kişilik bir ekip kurulmuş. Ancak 2011 yılında çizilen projede cami görülmüyor. Yine geçen cuma namaz sonrası caminin halıları Kele İlçemize, 
Mimberi Yazıhan'a Diğer eşyalarıda Orduzu'ya gönderilmiş. Cami Restorasyon yapılacaksa mimberide dahil neden eşyaları dağıtıldı.
Anladığım kadarıyla tıpkı Eski Sebze Hali Camisi gibi Şire Pazarı Camide ortadan Kaldırılıp küçük Bir mescit yapılması planlanıyor" dedi.
Son olarak yetkililerden projede görünmeyen caminin yerinin nerede olacağı, cami şire pazarında yapılmaz ise nerede cami yeri verileceği ve çalışmalara ne zaman başlanacağının bir an önce açıklanmasını istedi.
 
  Trambüs konusundada açıklamalarda bulununan Saadet Partisi il Başkanı Asiltürk," traleybüs yada trambüs konusunda İlk karşı çıkan Ak Parti Milletvekili ve geçen yıllarda İETT Genel Müdür Yardımcılığı yapan Ömer Faruk Öz tv
ekranlarında Başkan Çakır'a çağrıda bulundu. Bu sistemin artık eskidiğini ve çağdışı kaldığını, onun yerine raylı sistem yapılması konusunda çalışılması gerektiğini açıkladı. Malatya için Tranbüs konusunun atıl olduğunu kendi milletvekilleri açıkladı. Ortak akıldan bahsedip duruyorlar. şimdi soruyorum nerde ortak akıl?"
Trambüs konusunda Saadet Partisi olarak konuyu yargıya taşıdıklarını kaydeden Asiltürk, "7 sayfalık itiraz dilekçesinde hem yürütmenin durdurulması, hemde projenin işptali için idare mahkemesine dava açtık. Yüce mahkeme en doğru kararı verecektir" ifadesini kullandı.
Malatya Belediyesinin Motaş'ın zarar ettiği gerekçesiyle trambüse yöneldiğinide belirten Asiltürk, çevre illere bakıldığında 
Malatya Belediye Otobüslerinin 1,75 liraya yolcu taşıdığını, ancak dolmuşların 1,25 liraya yolcu taşımaya devam ettiğini söyledi.
 
"Fason Milli Görüşçülere itibar Etmeyiniz". 
 
Yaklaşan yerel seçimler ile ilgili soruları yanıtlayan Asiltürk,42 yıl önce kurulan milli görüş çizgisini eğilip bükülmeden
hizmet ve cihat anlamıyla yaptıklarını, geçen seçimlerde yüzde 1,5 oranında oy almalarına rağmen, çalışacaklarını ve milletimize
doğruları anlatacakların söyledi. Belediyeciliği Kendilerinin sosyal hale getirdiklerini kaydeden Asiltürk, Fason Milli Görüşçülere milletin itibar etmemesini istedi.
 
"Aday Adayları İle Görüşmelerimiz Sürüyor"
 
Asiltürk, kendisinin Belediye Başkanlığına aday olmadığını, aday adaylarından Ahmet Münir Erkal ile Görüştüklerini ancak şu an kesinleşen bir şeyin olmadığını söyleyen Asiltürk, Diğer aday adayları ile de görüştüklerini ancak Süreç için konuşmanın şu an erken olduğunu söyledi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın bugün ilimizde Saadet partililerle birlikte iftar edeceğini belirten Asiltürk,  Saadet partisinin diğer siyasi partilerle birlikte hareket etmelerinin söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.
Resimler
Copyright © 2011 - 2019  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları