Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Avukat Ali BAKAN Malatya Radyo Huzur’a Konuk Oldu

 12 Temmuzda Radyo Huzur'a konuk oldu. Güncel konular üzerine Murat Çolak'ın Büyükşehir Yasası ve 10-11 Temmuz 1995 yılında Srebrenitsada yaşanan katliama ait düşüncelerimizi tüm samimiyetimizle paylaştık. 

Büyükşehir yasası ile birlikte Malatya büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanacağını düşünüyorum. Büyükşehir yasası Malatya için bir kurtuluş ve fırsat kapısı olmaktadır. Artık büyükşehir yasası ile birlikte büyükşehir belediyesinin 1/25.000 ölçekli imar planlarını yapması belediyenin görevleri  arasına girmiş bulunmakta.  Büyükşehir yasası ile birlikte belediyelerin stratejik planlarını hazırlaması önemli bir görev olmakla ve belediyelerin çarpık yapılaşmaya izin vermemesi gerekmektedir.

Şehrin bir bütün olarak ele alınarak Akçadağ'dan Kale'ye Beydağı'ndan Yazıhan'a kadar uzanan bu geniş coğrafyanın tamamının planlarının çok dikkatli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Belediyelerin artık kaldırım ve asfalt belediyeciliğiden kurtularak Sosyal Belediyecilik anlayışını kendilerine ilke edinen ve bu yönde çalışmalar yapan bir yapıya bürünmesi gerekmektedir.  21. yy devlet anlayışını değiştirerek sosyal devlet anlayışı benimsenmiştir. Belediyeciliktede artık sosyal belediyecilik anlayışının benimsenmesi gerekmektedir. 

Söyleşimizin son kısmında Srebrenitsa da 1995 yılının 10-11 Temmuz tarihlerinde Bosna-Hersek'de yaşanan katliamdan söz etmeden geçemeyeceğim. 1995 Yılında Bosna-Hersek'te Birleşmiş Milletler (BM) barış gücünü oluşturan Hollanda'lı askerlerin koruması altındaki Çocuk, Hasta ve Yaşlılardan oluşan masum insanların katledilmesini şiddetle kınıyorum. Bu katliamın BM Barış Gücünün koruması altında gerçekleşmis olması insan haklarına bayraktarlık yapan Avrupanın orta yerinde yaşanması çok açık söylüyorum utanç verici verici bir olaydır. Biz Bosna-Hersek'te katledinel müslüman kardeşlerimizi unutmuyoruz unutturmayacağız.  Murat ÇOLAK nezdinde Radyo Huzur'a ve değerli yöneticilerinede düşüncelerimizi açıklama imkanı sundukları için teşekkür ediyorum

Resimler
Copyright © 2011 - 2019  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları