Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Malatya'da Mısır'daki darbe karşıtlarına yönelik katliam ile Şam'daki kimyasal silah saldırısı kınandı, darbeciler aleyhine slogan atıldı.
15 BİN KİŞİ DARBECİLERİ KINADI
 
Malatya’da AK Parti il teşkilat üyeleri ile Malatya Belediyesi personelleri başta olmak üzere Bilsam, İslami Dayanışma Vakfı,Memur-Sen,Eğitim Bir-Sen,Hukuk-Der,İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı,Anadolu Gençlik Derneği, Milli Türk Talebe Birliği(MTTB),Mazlum-Der ve Meşale Derneği’nin de aralarında bulunduğu çeşitli STK'ların öncülüğünde belediye binası arkasındaki miting alanında düzenlenen mitingte yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla Mısır'da darbe karşıtlarına yapılan katliam ve Suriye'deki kimyasal silah saldırısı kınandı ve protesto edildi.
" MÜSLÜMAN ZULME SESSİZ KALAMAZ"

"Müslüman zulme sessiz kalamaz" ve " Paşaların tankları, susturamaz halkları" pankartları  açan ve Mısır'daki direnişin sembolü olan 'Rabia' işaretinin bulunduğu dövizleri taşıyan vatandaşlar, "Dik dur eğilme, Müslümanlar seninle", "Yaşasın Mısır  direnişimiz" ve "Mursi üzülme Allah bizimle, Kahrolsun Sisi, Seninleyiz Mursi, Esma yolun yolumuzdur, Müslüman uyuma kardeşine sahip çık." sloganları attı, tekbir getirdi. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, belediye binası arkasındaki miting alanında düzenlenen mitingte yaptığı konuşmada, Mısır'daki darbe karşıtlarına yönelik katliam ile Şam'daki kimyasal silah saldırısını kınadı.

"ELBETTE BİR FİRAVUNA BİR MUSA GELİR"

Türkiye’nin Mısır konusundaki duruşunu örnek bir duruş olarak nitelendiren Bülent Yıldırım, şunları kaydetti :  "ABD ve Avrupa Türkiye'yi tehdit etti. Başbakan Erdoğan'da dedi ki (Bizim ekonomik çıkarımız önemli değil, bizim kardeşlik çıkarımız vardır. Elbette bir firavuna bir Musa gelir) dedi.  Biz yalnız kalmadık sırtımızı Allah'a dayadık. Allah bizi yalnız bırakmaz. Bizim yüreğimizde ümmetin sınırları var. Biz Mısırlıyız, Suriyeliyiz. Yeryüzünde nerde bir mazlum varsa, bizde oralıyız. Bu arada partilere,cemaatlere ve tarikatlara sesleniyorum. AK Parti her yerde miting yapıyor. Saadet Partisi  mitig yaptı. Başbakan direniş gösteriyor. Diğer partiler sizlerde meydanlara çıkın. Sendikalar, cemaatler, tarikatlar meydanlara çıkın. Mısır ve Suriye ile beraber olun ki başınız göğe yükselsin.”

ZEKERİYA ŞENGÖZ'E ÖZGÜRLÜK İSTENİLDİ

Yıldırım konuşmasında, 28 Şubat sürecinde Malatya'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınıp yıllardır 'ihtimale binaen' cezaevinde tutulan Fahri Memur ve Zekeriya Şengöz'ün serbest bırakılmasınıda isterken,Müslümanların dostlarının yine Müslüman olduğu vurgusunda da bulundu.

MİTİNGE 3 AK PARTİLİ VEKİL İLE BAŞKAN ÇAKIR DESTEK VERDİ

Mitinge AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin,H.Cemal Akın,Öznur Çalık, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç,İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata ve bazı belediye başkanları da destek verdi.

MİTİNGTEN BİR KAÇ NOT...

Mısır, Suriye ve Türk bayrakları ile Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin resimlerini taşıyan eylemciler, sık sık tekbirler getirerek, yapılan dualara iştirak etti.

Akşam saatlerinde başlayan protesto gösterisi yaklaşık 2 saat sürdü. Mısır'daki direnişin sembolü olan 'Rabia' anlamına gelen '4' işaretinin bulunduğu tişörtü giyen  kesimin özellikle gençler olması dikkat çekti.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım konuşmasının son bölümünde, "Suriye halkına yardımlar azaldı. Malatya zengin bir şehir. En az 300-400 tır Suriye'ye gönderilmek üzere yardım söz verin" diyerek Malatyalılardan Suriye için destek istedi.

Türkiye İhvan Temsilcisi Ahmet Yusuf ise konuşmasında Mısır'a tek yardım eden ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Yusuf, ''Bu darbe sadece Mısır için yapılmadı, bu darbe bütün İslam alemine yapıldı. Mursi, Amerika'ya ve İsrail'e evet demedi. Mursi ve bütün Mısır halkı dik durdu. Mısır halkı ve Müslüman Kardeşler mücadeleden vazgeçmeyecek.Size istirham ediyorum. Türkiye'ye çok dikkat edin. Türkiye'ye sahip çıkın. Çünkü Müslümanlara sahip çıkan, Mısır'a tek yardım eden Türkiye oldu." diye konuştu.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a miting öncesinde katkı sunmasından dolayı STK'lar tarafından teşekkür edildi.

Uzun bir süredir çeşitli STK'ların toplantılarında da gözükmeyen MÜSİAD eski Başkanı Namık Şahin'de konuşmaların gerçekleştirildiği platformda yer aldı.

Milletvekili Öznur Çalık'ın miting alanında başörtülü olması ve AK Parti il başkan yardımcılarından Hakan Kahtalı,İdris Boztaş,Mahmut Üner Özer ve Nadir Çalık'ın miting alanında çalışan görevlilere yardımcı olmaları beğeni topladı.

STK temsilcilerinden bazılarının konuşmalarının birbirlerine benzemesi 'hep aynı nutuklar' şeklinde değerlendirilirken, miting alanındaki sloganlar arasındaki kopukluk ise konuşma yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ında ara ara dikkatini dağıttı.

Kaynak: 

 

Resimler
Copyright © 2011 - 2019  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Nazarweb
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları