Şifremi Unuttum
E-Posta Adresiniz :
radyohuzur.net'a üye olurken kullanmış olduğunuz e-posta adresnizi yazınız, şifreniz 1 dk içerisinde e-posta hesabınıza yollanacaktır.
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
Adınız :
Soyadınız :
Şehir :
Üyelik Formu
E-Posta Adresiniz :
Şifreniz :
İpek Caddesi’nde Cuma günleri kurulan Pazarın Yeri Değişiyor

Malatya Belediyesi tarafından, İpek Caddesi’nde kapalı sabit semt pazarı ile kadın kültür merkezi inşaatına başlandı.

 

İki katlı inşa edilecek olan ve birinci katı sabit pazar yeri, ikinci katı ise kadın kültür merkezi olacak şekilde projelendirilen çok amaçlı tesisin kazı çalışmaları bitirildi. Projenin temeli ise önümüzdeki günlerde atılacak.

Çalışma yapılan alanda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, proje hakkında yet
kililerden bilgi alıp, açıklamalarda bulundu.

Birinci katı semt pazarı, ikinci katı kadınlar kültür merkezi olacak

Malatya için önemli bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlandıklarını belirten Başkan Çakır, İpek Caddesi’nde Cuma günleri kurulan Pazar nedeniyle bölgede trafik sıkışıklığının oluştuğunu; yapılacak semt pazarıyla bu sorunu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Bölgede kültür ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir alanın olmadığına da dikkat çeken Başkan Çakır, “Proje Merkezimiz burada güzel bir proje gerçekleştirdi. Projemizin birinci katı semt pazarı, ikinci katı ise kadınlar kültür merkezi olarak planlandı.

Toplam oturum alanı 3750 m2, toplam inşaat alanımız ise 7 bin m2’nin üzerinde. Cuma günleri birinci kat semt pazarı olarak kullanılacak, diğer günler ise otopark için kullanılacak. Yine kadınlar kültür merkezimizin içinde fitnees salonu, atölyeler ve toplantı salonları olacak.

Kazı çalışmalarında sona geldik. Önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Bu projeyle birlikte bölgemizdeki büyük bir eksikliği de gidermiş olacağız. Pazarcı esnaflarımızda daha temiz ve nezih mekânda hizmet verecekler. Vatandaşlarımız da daha çağdaş mekânlarda alış verişlerini yapabilecekler” dedi. kaynak - Bülten

Resimler
Copyright © 2011 - 2018  Radyo Huzur
Web Yazılım & Tasarım Tekno-Sel
KAYNAK:Türkiyenin Online Alışveriş Merkezi - Notebook, Laptop Kampanyaları, En Ucuz Dizüstü Bilgisayar Fiyatları, Cep Telefonu, LCD TV, LED TV, Projeksiyon, Televizyon Modelleri, Taksit Fırsatları